Uroczystości w Pokoju

15 maja 1765 roku uroczyście położono kamień węgielny pod budowę kościoła ewangelickiego w Pokoju (Carlsruhe). 8 sierpnia 1775 roku poświęcono Kościół Ewangelicki Księżnej Zofii. W tym roku mija 240 lat od poświęcenia kościoła i 250 od położenia kamienia węgielnego.

Te szczególne wydarzenia chcemy także świętować w naszej parafii i w miejscowości. Już w sobotę 8 sierpnia 2015 roku odbędzie się uroczyste nabożeństwo z udziałem zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, ks. bpa Jerzego Samca oraz zwierzchnika Diecezji Katowickiej – ks. bpa Mariana Niemca. A po nabożeństwie odbędzie się festyn świąteczny na placu kościelnym.

W programie rekonstrukcja przekazania dokumentu pozwalającego na budowę kościoła z 1765 roku, a także koncerty w kościele jak i w plenerze – chóru Gloria ze Skoczowa oraz Orkiestry Dętej Diecezji Cieszyńskiej. O godz. 16.30 zapraszamy na koncert Beaty Bednarz.

Zachęcamy serdecznie, aby wspólnie świętować jubileuszowe uroczystości. Tego dnia będą również atrakcje dla dzieci, mała gastronomia, jajecznica z ogniska z 300 jaj i domowe ciasto. W sali parafialnej obejrzeć będzie można wystawę przygotowaną przez Wojewodę Opolskiego – Ryszarda Wilczyńskiego o dziedzictwie Würrtembergów i walorach Pokoju (Carlsruhe).

Będzie także możliwość nabycia różnorodnych pamiątek związanych z kościołem księżnej Zofii.

Zapraszamy!!!