Nowa Rada Parafialna w Krakowie

Wprowadzenie nowej Rady Parafialnej w Krakowie

W niedzielę 8 stycznia 2023 r. odbyło się wprowadzenie w urząd nowej Rady Parafialnej, której kadencja potrwa pięć lat. Uroczystość poprowadził bp dr Marian Niemiec w asyście ks. Łukasza Ostruszki.

Przypomnijmy, że Zgromadzenie Parafialne Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Krakowie wybrało Radę Parafialną w niedzielę 25 września 2023 r. w następującym składzie:

Marcin Gajownik

Joanna Godfrejów

Marcin Król

Bartosz Kwiatkowski

Krystyna Laskowska

Jolanta Palowska

Anna Płonka

Lucyna Pomierny-Chamioło

Patrycja Prostak

Wybór został zatwierdzony przez Radę Diecezjalną Ewangelicko-Augsburskiej Diecezji Katowickiej dnia 7 października 2022 r. Na najbliższym posiedzeniu członkowie Rady wybiorą prezydium: prezesa, wiceprezesa (kuratora), skarbnika i sekretarza. Nowa Rada Parafialna prosi o modlitwy i wsparcie.

Równolegle rozpoczęła się kadencja Komisji Rewizyjnej w składzie:

Jan Lesiuk

Danuta Marek

Krystyna Pomierny

W czasie tego samego nabożeństwa zbór podziękował również radnym, którzy zakończyli służbę w Radzie Parafialnej i ustępującym członkom Komisji Rewizyjnej.

Stefan Kozieł

Andrzej Niedoba

Aleksandra Rzońca

Waldemar Uhl

Maciej Godfrejów

Małgorzata Palmi

Stefan Kozieł, odpowiedzialny w parafii m.in. za organizację Godzin Biblijnych, służył w Radzie Parafialnej ponad 40 lat. Z kolei Waldemar Uhl jako opiekun filiału w Wieliczce ponad 30 lat. Proboszcz złożył wszystkim ustępującym radnym i członkom Komisji Rewizyjnej podziękowania oraz gratulacje, a także wyraził nadzieję na kontynuowanie współpracy na innych polach.

Łukasz Ostruszka-    Proboszcz