Przy Kamieniu na Równicy

Tradycyjnie, w dzień katolickigo święta Bożego Ciała (4.06) na stokach beskidzkiej Równicy w Ustroniu odbyło się nabożeństwo przypominające o ewangelikach, którzy w trudnych czasach kontrreformacji nie odwrócili się od swojego wyznania i mimo prześladowań spotykali się aby wsłuchiwać się w Słowo Boże, wspólnie modlić się i śpiewać pieśni.

W roku 2015 dzięki pięknej pogodzie w tym najbardziej znanym „leśnym kościele” zjawiły się znów tłumy ludzi. W nabożeństwie prowadzonym przez proboszcza ustrońskiej parafii, ks. radcę Piotra Wowrego, któremu pomagał ks. Dariusz Lrch, uczestniczyli w tym roku duchowni z parafii w Katowicach: ks. bp dr Marian Niemiec i ks. Michał Matuszek.

Biskup Diecezji Katowickiej wygłosił oparte na Psalmie 1 kazanie, w którym wskazał na konieczność trwania w wierze i wspólnocie Kościoła, tak jak drzewa rosnące nad źródłami wód, które gdy razem wzrastają mają większe szanse ostania się w trudnych czasach.

Podczas nabożeństwa śpiewał chór Largo Cantabile z katowickiej parafii pod dyrekcją dr Aleksandry Maciejczyk. Wspólnemu śpiewowi towarzyszyła zaś Diecezjalna Orkestra Dęta pod dyr. Adama Pasternego.

Źródło: luteranie.pl