Warsztaty Gospel w Mysłowicach

ZAPROSZENIE
Stowarzyszenie Ognisk Edukacyjno-Artystycznych „Amadeusz” i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Mysłowicach zapraszają na wyjątkowe spotkanie ludzi kochających śpiew i wspólne muzykowanie!
Zachęcamy do wzięcia udziału w Warsztatach Muzyki Gospel, które odbędą się
w dniach 19-20 września br. w Mysłowicach. Celem warsztatów jest stworzenie chóru
i przygotowanie programu do wspólnego koncertu z sekcją muzyczną.
Plan warsztatów:
– rejestracja uczestników w sobotę o godz. 10:00
– zajęcia w sobotę w godz. 10:30-14; 16-19
– zajęcia w niedzielę w godz. 10-12:40
– próba w kościele w niedzielę o godz. 14:30
– koncert w niedzielę o godz. 18:00.
Chór będzie pracował pod okiem pani prof. dr hab. Moniki Zytke, profesor Akademii Pomorskiej. Jest ona założycielem Ogólnopolskiego Chóru gospel Et in Terra. Współpracowała m.in. z Antoniną Krzysztoń, Mieczysławem Szcześniakiem, Natalią Niemien i Juniorem Robinsonem. Jest pracownikiem i dyrektorem Instytutu Muzycznego w Akademii Pomorskiej
w Słupsku.
Instrumentalnie wspomagać nasze działania będą Anna i Norbert Pawlak z Akademii Muzycznej i nauczyciele Ogniska Muzycznego w Mysłowicach.
Zaproszenie kierujemy do wszystkich zainteresowanych, a przede wszystkim do dyrygentów chórów z Diecezji Katowickiej i chórzystów, którzy będą chcieli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Imienne zgłoszenia należy kierować na jbliwert-hoderny@wp.pl z podaniem nazwy chóru czy zespołu. W razie pytań proszę kierować je na powyższy adres mailowy bądź można dzwonić na nr telefonu 695 331 881. Dla każdego chóru/zespołu zaplanowaliśmy 3 miejsca – na przykład dla dyrygenta i 2 chórzystów (najlepiej głos żeński i męski). W razie chęci uczestnictwa większej liczby zainteresowanych prosimy o wypisanie na liście zgłoszeniowej wszystkich chętnych, a wówczas będziemy się kontaktować czy ich udział będzie możliwy. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Podobne warsztaty były organizowane w 2014 roku i wówczas zintegrowało się ok. 100 osób w różnym wieku, a koncert dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.