Ekumeniczne Dni Biblii

Przed nami IV Ekumeniczne Dni Biblii, który rozpocznie się wspólnym nabożeństwem wiernych różnych wyznań w ewangelickim kościele w Katowicach.

Nabożeństwo z okazji inauguracji IV Ekumenicznych Dni Biblii odbędzie się w niedzielę 19 kwietnia o godz. 16:00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach na ulicy Warszawskiej. Homilię wygłosi Arcybiskup Wiktor Skworc. W czasie nabożeństwa zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia dla laureatów Międzywojewódzkiego Biblijnego Konkursu Plastycznego.

W czasie tygodnia Biblii w wielu parafiach organizowane będą ekumeniczne nabożeństwa i wydarzenia promujące czytanie Pisma Świętego.

Maraton Biblijny odbędzie się w poniedziałek 20 kwietnia w godzinach 17:00-20:00 w kaplicy rzymskokatolickiej św. Barbary przy Silesia City Center w Katowicach. Przedstawiciele różnych wyznań będą czytać przekład ekumeniczny Ewangelii Marka.

Z kolei parafia ewangelicka w Katowicach i Biblioteka Śląska zapraszają na Sympozjum Biblijne, które odbędzie się w środę 22 kwietnia o godz. 17:00 w auli „Parnassos”. W czasie sympozjum zostaną wygłoszone wykłady: „Ekstremalna demokracja według księgi Jeremiasza” – prof. Dr hab. Andrzej Kluczyński; „Gościnność realizacją Bożego nakazu” – ks. Dr Maciej Basiuk. Wystąpi również kwartet smyczkowy Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.