Raper w kościele

W sobotę 28 marca o godz. 17:00 w kościele ewangelickim w Sosnowcu odbędzie się koncert pasyjny pt. „Wielki Tydzień – czas wolności i wyboru”.

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Sosnowcu zaprasza na koncert Allena, artysty specjalizującego się w rapie i hip-hopie. Koncert jest kolejną odsłoną cyklu „Muzyka u Dietla”.

Teksty Allena są głębokie, pełne wiary i mówią o tym, że chrześcijaństwo nie powinno kojarzyć się z nudą, ale jest szansą i odpowiedzią na problemy współczesnego człowieka. Podczas koncertu uczestnicy będą motywowani do refleksji w oparciu o piąty rozdział Listu do Galacjan.

Muzyka u Dietla
Sobota 28 marca o godz. 17:00 – kościół w Sosnowcu
Koncert pt. „Wielki Tydzień – czas wolności i wyboru”
Wystąpią: raper Allen i przyjaciele

Allen – raper pochodzący z Cieszyna, od wielu lat zajmuje się pisaniem tekstów oraz produkcją muzyczną. Do tej pory wydał dwie solowe płyty – „Quo Vadis?” oraz „Stan zagrożenia życia”. Stylistyka muzyczna rozpościera się od klasycznych hip-hopowych bitów poprzez rockowe brzmienia, a skończywszy na mocnym dubstepie. W swoich utworach Allen niesie przekaz w szczególności do tych, którzy „żyją na krawędzi” i stracili sens życia. Jego utwory są dla wielu motywacją, inspiracją, wezwaniem do zmiany, ale przede wszystkim niosą nadzieję wskazując na osobę Jezusa Chrystusa.

W listopadzie ubiegłego roku Maciej „Allen” Pastucha wystąpił w ewangelickim kościele w Bielsku-Białej podczas koncertu „Muzyka wiary. Od baroku do hip-hopu”.